Günümüze kadar, bisikletler çoğunlukla spor yada hobi amacıyla kullanılmaktaydı. Biskletler, İşe, okula, ziyaret giderken (kısacası şehir içi kullanımda) özellikle engebeli araziye sahip coğrafyalarda ulaşım amacıyla çoğunlukla yorucu olduğu için tercih edilmemekteydi. Elektrik destekli bisikletler tam olarak bu yargıyı yıkmak için ortaya çıkmışlardır.

Geleneksel bisikletlerden hiç bir farkı bulunmayan bu bisikletlerde siz yine istediğiniz an sporunuzu yapabiliyorsunuz. Ancak yokuş yukarı çıkmak durumunda kaldığınızda devreye giren elektrikli tahrik sistemi sayesinde size doğrudan destek olmakta, yokuş yukarı yolculuk sırasında bisiklet size düz yol konforunu hissettirmektedir.

Elektrik destekli bisikletler göbekten (mid-drive) bağlı ve tekerlekten (Hub-drive) bağlı tahrik sistemi olarak iki şekilde üretilmektedirler.

YASA MOTOR olarak %100 yerli üretim hedefiyle geliştirmekte olduğumuz göbekten tahrikli (mid-drive) elektrikli bisiklet kiti çok yakında tüketici ile buluşacak. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.